• Свеж
КТ овален симулиран турмалин прстен во сребро сребро

КТ овален симулиран турмалин прстен во сребро сребро

DEN 6399.68

Од стока
Во магацинот

Прекрасно изработено, овој симулиран туристички скапоцен камен прстен ја запали страста кон бојата. Неговиот примамлив сино-зелена центар е овална во форма и покриен со аспекти што се намалени на прецизност. Подобрување на неговиот целосен изглед се ледени бели кубни цирконија акценти на ореол, странични детали и шанси за изобилство на глиц. Атрактивно боксер за лесно давање подароци. Овој прекрасен прстен е направен во цврсто .925 Стерлинг сребро и има запечатен белег на 925 за автентичност. Главен камен : симулиран турмалин; 3 карати, овална форма, 10 x 8 mm; Зелена боја со јасност Si1-Si2. Акцент камен : кубна цирконија; 1 карати, тркалезна брилијантна форма, 1 x 1 mm; F-G боја со јасност VS1. Метал : .925 Стерлинг сребро со печат од 925, 6 грама. Големина : Прстенот е достапен во големини 5 до 9. Вклучува кутија за подароци за потпис, совршена за специјални прилики. Месец на родилството : октомври.

Детални спецификации

Додатоци на производи