• Свеж
Атлетски работи Активни маици и шорцеви, 2-парчиња, големини 12м-5Т

Атлетски работи Активни маици и шорцеви, 2-парчиња, големини 12м-5Т

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Резултат! Сè е за забава, игри, стил и удобност со оваа двојна маица и шорцеви поставени од атлетски дела. Симпатична додаток на гардеробата на вашето спортско момче за дете, во овој координиран сет има кратки ракави со лесен, влечен пар шорцеви. Еластичната половината и влечењето се совршени за прилагодливо вклопување и лесно се движат со него. Материјал : ТЕЕ и шорцеви : 100% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 маица и 1 пар шорцеви. Карактеристики на маицата : стил на пуловер; екипаж; кратки ракави. Кратки карактеристики : стил на влечење; еластична половината; Врза за влечење. Активни теми и шорцеви на мали деца, поставени од атлетски дела.

Детални спецификации

Додатоци на производи