• Свеж
Јакна за кошула за мажи на Georgeорџ, до големина 5xl

Јакна за кошула за мажи на Georgeорџ, до големина 5xl

DEN 366.72

Од стока
Во магацинот

Класичен, обичен и кул, стилови на јакна на Georgeорџ се направени за секојдневни моменти и целодневно носење. Од работните денови до викендите, можете да се опуштите во јакните Georgeорџ кои ви овозможуваат да бидете сами. Зашилена јака на скут. Долги ракави со копчиња со копчиња. Затворање на копчето за предвремено копче. Две странични џебови. Две џебови на градите со затворање на копчињата. Опуштено вклопување. Ватирана шема. Ткаена плетена ткаенина. Поставата на Шерпа. Школка : 60% памук, 40% полиестер. Поставување на телото : 100% полиестер. Поставена ракав : 100% полиестер. Подлога : 100% полиестер. Машинско миење ладно, само белило што не е хлор кога е потребно, да се намали суво ниско, ниско железо доколку е потребно. Направено во Кина.

Детални спецификации

Додатоци на производи