• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „висока трева 7“ платно уметност од Дан Балард

Трговска марка ликовна уметност „висока трева 7“ платно уметност од Дан Балард

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Дан БалардСјубјект : Пејзаж-аперестил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има заматена фотографија од висока трева. Истакнати бои : кафеава, тен, зелена, сива, жолта Дан Балард е меѓународно познат фотограф за патувања и пејзажи од Колорадо. Неговите слики ве одведуваат на визуелно патување до некои од најубавите и далекусежни агли на светот. Дан посети над 50 земји и пет континенти низ целиот свет, а неговата работа го привлече вниманието и пофалбите на некои од најголемите имиња и компании во индустријата за фотографии. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заматена фотографија на висока трева.

Детални спецификации

Додатоци на производи