• Свеж
Килим Карастан меандри Сребрена бреза 4 '6' Област килим

Килим Карастан меандри Сребрена бреза 4 '6' Област килим

DEN 2655.84

Од стока
Во магацинот

Размислено рачно опфатено од квалификувани занаетчии, ова деби на лавиринтната колекција на Карастан во Меандер Сребрена бреза има прекрасна рамнотежа помеѓу луксузната густа волна и нежниот трепер на вискоза. Обоена кул монохроматска палета, модерна текстура се постигнува преку уникатната градба на оваа килим. Меки и отпорни на дамки, овие дизајни ја карактеризираат реномираната јачина на волна за траен елеганција. Идеално за влезови, дневни соби, кујни, спални соби, области за јадење, канцеларии и многу повеќе, овој мек и отпорен на дамки е исто така достапен во тркачи, килими од 5 'x 8', големи килими од 8 'x 10' и други популарни големини. Чувајте го вашиот нов килим и тротоарите под тоа што изгледаат најдобро со суштинска подрачје, подлога за килим, изработена од 100% рециклирани влакна и овластена зелена етикета плус од Институтот Териб и Руг! Стилски дизајн : Од современ до модерен, овој тепих со трендсети со лента со неутрална палета на бои може да биде беспрекорно интегрирана во најразлични стилови на домови. луксузна текстура. Овој килим е одличен избор да додадете удобност и луксуз на вашиот дом за дома. Низок куп : Висината на купот со низок профил нуди идеална функционалност која е совршена за зафатени области, под мебел и на влезови бидејќи нема да ги попречува влезовите. Лесна грижа и чиста : лесно чиста површина, ја одржува оваа област килим привлечна за наредните години. Едноставно испразнете редовно, самото место чисто со решение на благ детергент и вода, или чиста професионално кога е потребно . увезени од Индија : Како дел од најголемиот производител на килими во светот, Карастан Ругс има партнерства со продавачите низ целиот свет за да го извори најдобриот декор решенија за вашиот дом.

Детални спецификации

Додатоци на производи