• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Спиење блажена“ платно уметност од Линда Бел

Трговска марка ликовна уметност „Спиење блажена“ платно уметност од Линда Бел

DEN 479.84

Од стока
Во магацинот

Уметник : Линда Белсубјект : животни Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена што спие во центарот на рамката опкружена со животни.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство на печатење за Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Линда Бел „Спиење блажен“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи