• Свеж
Цветен букет полн кревет во торба

Цветен букет полн кревет во торба

DEN 799.84

Од стока
Во магацинот

Цветниот букет е совршен додаток на секоја спална соба. Ажурирана виолетова букет цветна шема се печати на мека, бела позадина. Овој сет за постелнина е совршена рамнотежа помеѓу современиот и традиционалниот декор. Вклучува : удобност (76 "w x 86 " l), две стандардни шами (20 "w x 26 " l), здолниште во кревет (54 "w x 75 " l) со капка 14 " рамен лист (81 "w x 96 " l), вграден лист (54 "w x 75 " l) со џеб 11 "за да се вклопи до душек од 13" и две стандардни перници (20х30 инчи) . Цела лице и обратна крпа е 100% ткаени ткаенини од полиестер од микрофибер. Комставрите се исполнети со 100% полнење со полиестерско влакно. Оваа ставка е машина што може да се пее, но треба да се внимава да се мие во опрема за соодветна големина за да се зачува квалитетот на предметите. Оваа ставка е увезени од Кина. Мекиот цветен дизајн. Комплетен кревет ансамбл со чаршафи. Реверзибилна постелнина. Овој сет за постелнина е совршена рамнотежа помеѓу современиот и традиционалниот декор.

Детални спецификации

Додатоци на производи