• Свеж
Ернест од Ернест обезбедува серум за обновување на ноќната смена, Оз

Ернест од Ернест обезбедува серум за обновување на ноќната смена, Оз

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Само затоа што имавте доцна во ноќта, не значи дека треба да изгледате како тоа. Серумот за обновување на ноќната смена на Ернест е вашето тајно оружје. Нашиот серум богат со антиоксиданс видно ја обновува кожата со подобрување на тонот, цврстината и мазноста, сè додека спиете? Па, без оглед колку малку (или многу) одмор ќе го добиете, ќе се разбудите како вас? Имате 8 часа. Само ако може да излечи и мамурлак, добро, тогаш би било совршено. Премиум, растителни активисти, вклучително и масло од трици од ориз, масло од сквален и јојоба, се формулирани за хидрат, негување и ретровизирање на кожата додека спиете. Користете пред спиење? сам или, ако е претпочитано, измешано со нашиот навлажнувач на лицето Ернест. Добро за сите типови на кожа (суво/комбинација/мрсна); Направено за него, неа и сите. Совет : Користете секоја вечер. Измешајте една пумпа од нашиот серум за обновување на ноќната смена на Ернест со малку од нашиот навлажнувач на Ернест Мат и нанесете ги и двете заедно за да ги одржувате работите едноставни. Стандард за велнес : без боја, без парабен, без фталат и не се тестира на животни. За брендот : Ернест беше лансиран во 2019 година од наградуваната американска компанија за нега на кожата Ернест Снабдување. Нашата идеја беше да создадеме производи што помогнаа во унапредувањето на здравјето на кожата, но беа доволно лесни за да се вклопат во секојдневниот живот. Производите на Ернест се фокусирани на чисти состојки, техничко пакување, здравје на кожата и пријателски цени.

Детални спецификации

Додатоци на производи