• Свеж
Трускин ретинол серум на лицето со витамин Е и хијалуронска киселина, 0. fl oz

Трускин ретинол серум на лицето со витамин Е и хијалуронска киселина, 0. fl oz

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Цели тон и обезбојување за промовирање на посветла, измазнета, повеќе дури и кожа. За разлика од тешките креми за ретинол, овој уникатен и лесен серум е намерно развиен да се слоши добро под други производи за нега на кожата, овозможувајќи максимална ефикасност и е нежно, што го прави совршено решение за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа. Вегетаријанска формула - без суровост - формулирана без фталати, парабени, сулфати, штипки или додаден мирис. Додека хијалуронската киселина се слави за видливо опаѓање на кожата со интензивна хидратација, витамин Е е натоварен со антиоксидантни придобивки од бариера. Формулирани со состојки кои го охрабруваат производниот обрт и производството на колаген за подобрена текстура, цврстина, фини линии и брчки.Овој нежен, лесен серум промовира помлад изглед со подобрување на фините врски, брчки, тон на кожа, текстура и хидратација на кожата. За сите типови на кожа, работи најдобро за : губење на колаген, фини линии и брчки, нерамна тон, темни дамки, сува кожа, чувствителна кожа на кожата со помош на омилениот чистач на Трускин и тонер, нанесете 3-5 капки серум за чистење на прстите и нежно мазни и нежно мазни и нежно мазни 3 и нежно мазни. Моќен антиоксиданс комплекс се бори против слободните радикали за да се одбрани од знаци на предвремено стареење. Единствената лесна формула му овозможува на серумот ефикасно да се слоши под други производи за нега на кожата, овозможувајќи максимална ефикасност. Препорачуваме да користите сончање во текот на денот додека користите кој било производ на ретинол. Ретинол го забрзува прометот на клетките на кожата и може да предизвика сувост на површината ако се користи премногу често на почетокот. Ретинолот може да предизвика сувост ако се користи премногу често, затоа нанесете го овој серум само 2-3 пати неделно и секогаш користете сончање. Ова е моќен серум. Ретинол има добро заработена репутација за поттикнување на клеточен обрт и колаген за подобрување на тонот, текстурата и еластичноста, но кога ќе се приклучи на силите со хијалуронска киселина и витамин Е, станува помоќен серум против стареење на лицето. Докажано е дека е една од најефикасните состојки, ретинол (витамин А) е познато дека ги подобрува фините линии, брчките, тонот на кожата, текстурата на кожата, бојата, свињата, како и нивото на хидратација на вашата кожа. Производот може да се користи на лицето, вратот, деколетот и грбот на рацете. За надворешна употреба, само дерматологот бесплатно дерматологот го тестираше вегетаријанскиот клинички тестиран серум на лицето на ретинол со витамин Е и хијалуронска киселина, 0,5 fl oz анти-старечки серум на лице, нанесено со ретинол, ботаничка хијалуронска киселина, алое вера и витамин Е за ефективно хидрат на кожата. Дизајнирани со здрава кожа на ум, највисоки квалитетни состојки, како што се хијалуронска киселина и витамин Е, се комбинираат со моќта на ретинол за да се промовира помлад изглед без непотребни полнила. Намерните, намерни мешавини со растителни погони на Трускин не само што им даваат на кожата на хранливите материи што им се потребни за да ја подобри сопствената цврстина, бариерата функција, полнота и сјајноста, сите работи што треба да бидат здрави и да останат здрави, туку и да бидат и приоритет на формулациите пријателски за кожата на добро познати состојки Да се ​​осигура дека сите типови на кожа можат да уживаат во овие придобивки без иритација.

Детални спецификации

Додатоци на производи