• Свеж
Трускин витамин Ц серум за лице - анти -стареење на лицето серум со витамин Ц, хијалуронска киселина, 0. fl oz

Трускин витамин Ц серум за лице - анти -стареење на лицето серум со витамин Ц, хијалуронска киселина, 0. fl

DEN 255.84

Од стока
Во магацинот

Намерните, намерни мешавини со растителни погони на Трускин не само што им даваат на кожата на хранливите материи што им се потребни за да ја подобри сопствената цврстина, бариерата функција, полнота и сјајноста, сите работи што треба да бидат здрави и да останат здрави, туку и да бидат и приоритет на формулациите пријателски за кожата на добро познати состојки , како и понежната, но како ефикасна форма на витамин Ц наречен натриум аскорбил фосфат, за да се обезбеди дека сите типови на кожа можат да уживаат во овие придобивки без иритација. Производот може да се користи на лицето, вратот и грбот на рацете 1-2 пати на ден. Витаминот Ц е познат по својата способност да ги намали фините линии и негативните ефекти од сонцето како нерамна тон и хиперпигментација. -Панансии и тон на Евенс -ги намалуваат знаците на стареење -слободни радикали нема парабени, без сулфати, без фталати, без штипки додека овој серум е формулиран за сите типови кожа, работи најдобро за : губење на колаген, нерамни тони, темни дамки и Досадна кожа По употребата на омилениот чистач на Трускин и тонер, нанесете 3-5 капки серум за чистење на прстите и нежно мазен производ на чисто лице и под очите (избегнување директен контакт со очите). Серум за осветлување на кожата : Витамин Ц евенс тон на кожата, ги неутрализира слободните радикали и го засилува колагенот за подобрување на сјајноста и намалување на темните дамки, темните кругови, фините линии и брчките. Секоја намерно избалансирана мешавина од клучни антиоксиданти, супер-хранливи материи и негување на ботанички активи ја подобрува ефикасноста и дава придобивки од пријателска на кожата, без додадени адитиви или мириси. Оставете целосно да се апсорбира, а потоа следете со омилената навлажнувач на Трускин и сончање. САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. Дерматолог без суровост, тестирано веганско пријателски клинички тестиран серум на витамин Ц за лице - анти -стареење на лицето со витамин Ц, хијалуронска киселина, 0,4 фл. Формула против стареење : намерно избалансирана мешавина со витамин Ц, ботаничка хијалуронска киселина, витамин Е, алое вера, масло од Јојоба и МСМ за да помогне во осветлувањето, смиреноста и заштитата на кожата. И кога витамините Ц и Е ги спојуваат силите со хијалуронска киселина и МСМ, тие се познати да го охрабрат производството на колаген и го зголемуваат сјајноста за навистина храната и здраво-чувствителна кожа. Спакувано со намерна мешавина на овие ботаники кои се пријателски на кожата, нашата свиленкаста, лесна формула е специјализирана за реставрација, хидратација и зачувување за да поттикне посветла, поцврста, здрава кожа. Ова само го прави идеален натпревар за подобрување на досадата, разнооконијата, темните дамки или знаците на стареење, но кога исто така е поддржано од негување на витамин Е, тоа ги зголемува резултатите во надворешните слободни радикали. Подобра форма на витамин Ц : Високо стабилен, натриум аскорбил фосфат одржува моќност подолго со помалку заболување на кожата од другите најчесто користени форми на витамин Ц. *Важно - Секогаш направете тест за лепенка со примена на серумот на мала површина на раката, лицето или вратот најмалку 24-48 часа пред да се нанесете на целото лице за да бидете сигурни дека состојките се погодни за вашата кожа. Најпродаваниот серум на Трускин намерно го спарува овој почитуван антиоксиданс со три најдобри пупки на кожата-витамин Е, хијалуронска киселина и МСМ.

Детални спецификации

Додатоци на производи