• Свеж
Кафе ла Ллаве еспресо мелено кафе, темно печење, унца

Кафе ла Ллаве еспресо мелено кафе, темно печење, унца

DEN 51.84

Од стока
Во магацинот

Нашиот процес прави разлика. Како што нашето семејство научил на нашиот имот за кафе во Куба пред скоро 150 години, грижата е најважниот чекор во култивирање на квалитетно кафе. Таа едноставна идеја е она што го прави кафето и кафето на Дон Франциско и кафеа различно од овој ден. Вклучени сме на секој чекор од процесот- од набавка на високо квалитетни кафиња до лични примероци секое утро до нашата посветеност да ја зајакнеме одржливоста. Ова е внимателно внимание на деталите што ни овозможува да се осигураме дека добивате најдобро квалитетно кафе во вашата чаша. Cafe la llave Espresso : Еспресо со латински дух. Без разлика дали по сончевите плажи на Мајами или во студените кањони на Јужна Калифорнија, ова е омилен на loversубителите на латинското еспресо . Нашата иницијатива за директно влијание влијае на секоја деловна одлука што ја донесуваме за да можеме да ги зачуваме природните ресурси и нашето опкружување за идните генерации на генерации на Нашето семејство и твоето. Четири генерации силни : експертиза на нашето семејство се протега повеќе од 140 години и е со седиште надвор од Лос Анџелес во градот Вернон . Мешан, печен и спакуван во САД.

Детални спецификации

Додатоци на производи