• Свеж
Максвел Хаус оригиналното печено кафе со антиоксиданти, канистер на Оз

Максвел Хаус оригиналното печено кафе со антиоксиданти, канистер на Оз

DEN 242.88

Од стока
Во магацинот

Доживејте традиција во секоја единствена служба со овој канистер од 13,5 унца од оригиналното печено кафе Максвел Хаус. Арабика и гравчето Робуста се собираат за да испорачаат богат и кадифена вкус на loversубителите на кафе. Нашата оригинална мешавина сега е засилена со моќта на антиоксиданти. Антиоксидантите помагаат да ги заштитите вашите клетки од слободни радикали што предизвикуваат оштетување. Додадовме во витамини Ц и Е за да го направиме нашиот вкус на кафе уште подобро и да ви помогнеме да ги исполнат вашите дневни цели за хранливи материи. Кога мислите дека Максвел Хаус, размислете за нашиот потпис оригинално печење, кафе што е добро до последната капка. Еден канистер од 13,5 мл од антиоксиданти Максвел Хаус оригинално средно печено кафе. Арабица и гравче робуста се собираат за да испорачаат богат и кадифен вкус. Пар со скун или домашна кифла и справи го денот. Секоја мешавина е специјално избрана од пет различни типови грав и сопствено печено за совршено избалансиран вкус. Максвел Хаус кафе е од антиоксиданти вашето тело копнеж. Совршено за оние што го чуваат Кошер. Направено во acksексонвил, Флорида.

Детални спецификации

Додатоци на производи