• Свеж
Годива чоколатиер Godiva Chocolatier кафе, оз

Годива чоколатиер Godiva Chocolatier кафе, оз

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Кафе, земја, средно печење, крем од лешник 12 мл (340 g) Примамлив тост вкус на лешник со слатка кремаста завршница. Природно, изработи искуство што ги доловува најнеобичните ароми и вкусови за да ја направи секоја чаша вкусна и карактеристична. Откријте колку може да биде прекрасен вашиот ден. Како да се подготви : 1. Започнете со свежо печено, ароматично кафе Годива. 2. Користете свежо нацртана, филтрирана ладна вода за најдобар вкус. 3. Подгответе се со употреба на една и пол лажици мелено кафе за секои шест унци вода и прилагодете се на вкусот. 4. Дополнете го по ваш вкус со крем или шеќер. Уживајте - и вкусете го моментот. Како да складирате : Чувајте го кафето Годива во херметички сад за да ја одржите својата арома и вкус. Ставете го на ладно, суво, темно место за да го заштитите од ефектите на затемнување на топлината, светлината и влагата. 12 мл (340 г) Newујорк, NYујорк 10017 877-865-2819 Godiva лешник крем мелен кафе : примамливиот тост вкус на лешник. Слатка кремаста завршница. Средно печено. Godiva лешник крем мелен кафе е инспирирано од потписот на Годива, отворен остриги Пралин со своите тости лешници и богат, кремаст вкус. Секој момент е достоен за малку препуштање и чаша кафе не е исклучок. Кафето на Годива е таа пријатна пауза во вашиот ден за да вкусите нешто посебно, да се опуштите и да се чувствувате добро. Со бескомпромисна страст кон квалитетни состојки, Годива стручно спојува бујни и кремасти вкусови со совршено печено 100% зрна кафе Арабика за богат, мазен вкус. Годива изработи искуство што ги доловува најнеобичните ароми и вкусови за да ја направи секоја чаша вкусна и карактеристична. Откријте колку може да биде прекрасен вашиот ден.

Детални спецификации

Додатоци на производи