• Свеж
1- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг Сребрен невестински сет

1- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг Сребрен невестински сет

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Прекрасен симбол на животот што ќе го споделите, оваа мијабела создадена бел сафир и црниот дијамантски невестински сет е направен во бујно сребро сребро. Овој неверојатен прстен за ангажман има тркалезен (6,5 мм) создаден бел сафир скапоцен камен во центарот и 14 црни дијаманти поставени со отворено, по должината на страните. Придружниот свадбен бенд има вкупно 19 огнени кружни, црни дијаманти поставени со песни кои тресат по групата. Овие пријатни прстени во изглед се засилени со високо-поли-финиш. Блак дијамантите се погусти и тежат повеќе од белите дијаманти. Затоа, црните дијаманти може да се појават значително помали од белите дијаманти со иста големина на каратот. 1-3/8 Carat T.G.W. Создадени бели сафир и 1/3 карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг Сребрен невестински сет : Изработен во сребро. 1/3 КТ. T.W . 1-3/8 Ct. T.G.W . Дијамант боја : црна. Простори и песни поставени камења. Секое парче накит поминува ригорозен преглед во нашите лаборатории за обезбедување на квалитет. Така можете да купите со доверба - загарантирано. Научете го Морелер за дијаманти, вклучувајќи ги и 4 -те - боја, сечење, јасност и тежина на карат.

Детални спецификации

Додатоци на производи