• Свеж
Карат Т.В. Дијамант 14KT бел златен свадбен бенд

Карат Т.В. Дијамант 14KT бел златен свадбен бенд

DEN 5040.00

Од стока
Во магацинот

Презентирајте ја вашата идна сопруга со овој зачудувачки свадбен бенд во Миабела. Изработен во бело злато, овој брилијантен прстен има пет дијаманти поставени од прсти (G-H, I1-I2) (2,2 mm и 2,3 mm) и е нагласен со четири помали акценти на дијаманти од двете страни на групата. Миабела 1/3 Карат Т.В. Дијамант 14 KT бел златен свадбен бенд : Изработен во 14 KT White Gold1/3 Ct. T.W.Diamond Color : G-Hdiamond Clarity : I1-I2 Prong- и Pave поставени камења за дијаманти.

Детални спецификации

Додатоци на производи