• Свеж
Карат Т.В. Diamond 10kt жолто злато невестински сет

Карат Т.В. Diamond 10kt жолто злато невестински сет

DEN 12735.84

Од стока
Во магацинот

Понудете совршен подарок на loveубовта со овој прекрасен сет на невестински миабела дијамант. Изработено во пенливо жолто злато, овој прстен има седум кружни, треперливи дијаманти (G-H, I2, I3) кои се убаво украсени на рингот во поставка за измет. Овој невестински сет се состои од ангажман прстен и свадбен бенд. Полиран на сјај на Милграјн, овој привлечен невестински сет е идеален избор за разноврсен прстен што може да го носи и со својата обична и вечер облека. Направено во 10 кт жолто злато. 1/6 CT. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти : I2-I3. Дијамантско сечење : круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 2,8 мм. Дијамантски невестински сет. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи