• Свеж
Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато Кластерот со три парчиња невестински сет

Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато Кластерот со три парчиња невестински сет

DEN 2480.00

Од стока
Во магацинот

Покажете ја вашата вечна loveубов и посветеност со овој три-парче невестински сет на три-парчиња Миабела Дијамант. Изработено во бујно бело злато, прстенот за ангажман искри со брилијантност. Се одликува со тркалезен, дијамант поставен од постери во центарот на кластерот. Деведесет и два дополнителни кружни, дијаманти поставени од шума (G-H, I2-I3) треперејќи се по страните и на двата свадбени бендови. Овој сет на невестински дијаманти е засилен со високо-полски финиш за вистински изглед на око. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 1/2 Карат Т.В. Дијамант 14 KT Бело злато Кластерот со три парчиња невестински сет : Изработен во 14 KT бело злато. 1/2 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Вкупна ширина на опсегот : 4,6 мм. 3-парчен невестински сет. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Детални спецификации

Додатоци на производи