• Свеж
Глупав Барбел сет на гумени глувци со метални рачки со сила тренинг гира за фитнес тешки гира избираат тежина

Глупав Барбел сет на гумени глувци со метални рачки со сила тренинг гира за фитнес тешки гира избираат тежина

DEN 1519.84

Од стока
Во магацинот

Пар на гира 10 фунти. Глупата со богојавление Хекс нуди можност да таргетираат специфични мускулни групи или да постигнат целосен тренинг на телото. Совршено за изолација, функционални тренинзи со функционално хит на телото. Совршена големина. Совршената големина од глувци со тежина од 10lb е совршена за жени и мажи. Гума хексадецимална глувче : глава обложена со гума, која го штити подот од гребење. Облогата е исклучително издржлива и нема мирис. Бар за глувци кои не се лизгаат : Средната длабочина што крие на ергономската кривина рачка обезбедува суштински зафат и безбедност за време на вашиот тренинг. Пакетот вклучува : 2 x 20 lb. Хекс гумени гира . трајно : Не е потребно одржување, долготрајната завршница спречува 'рѓа. За почетници, напредни, жени и корисници на мажи, овие сетови за глувци се достапни во тегови кои се движат од 5 кг. до 50 фунти. Препорачајте да изберете различни тегови на гира за да работите за вашите нивоа на обука . Материјали : Цврсто леано железо, хромирана рачка и тегови обложени со гума. Тежините остануваат цврсти и не се одвојуваат, гумената обвивка нема да го оштети подот или другите површини. Рамните шестоаголни површини ќе спречат тркалање и плетена рачка спречува лизгање . Широко користете : Нашите глувци поставени гумени идеални за домашна употреба, патување, на отворено, затворено или салата, можете да ги земете овие додатоци за теретани насекаде . за секој што сака да се изгради Силата, согорувањето на маснотиите и создадете облик на тело, обука за бесплатна тежина со гира е поефикасна од машините за вежбање.

Детални спецификации

Додатоци на производи