• Свеж
Вајдер 12. л.

Вајдер 12. л.

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Комплетот за глувци за глувци од 12,5 lb обезбедува компактно, разноврсно решение за кревање тежина за вашата домашна салата. Заменете го целиот сет на тежина со овие вселенски ефикасни гира и максимизирајте ги можностите за складирање. Системот за избор на тежина со лесно прилагодување ви овозможува брзо да ја менувате секоја гира во додатоци од 2,5 фунти, од 2,5 фунти до 12,5 фунти, така што ќе бидете покриени без разлика дали се загревате за повеќе предизвикувачки сет или да ги подобрите вашите перформанси со потешки лифтови. Вашиот сет за глувци што може да се прилагоди на Weider доаѓа со вклучена фиока за складирање, што прави удобен дом за вашата тежина кога не е во употреба. Изградете јачина низ целото тело - насочете ги вашите бицепс и трицепс со кадрици и екстензии, ангажирајте го грбот со широки и свиткани редови и градете јачина во нозете со дополнување на ланги и сквотови со телесна тежина. Овие ергономски гира доаѓаат како пар, вклучувајќи (2) 12,5 фунти прилагодливи гира и (2) опремени фиоки за складирање. Заменете ги 10 гира максимизирајте го просторот за складирање во вашата домашна салата со замена на цела тежина сет со единечна гира. Вклучена фиока за складирање Уживајте во погодното складирање што вклучена фиока за тежина го обезбедува вашиот сет за гира. Секоја послужавник е јасно обележана со вредности на тежина на секој прираст, што го олеснува да се знае точно колку кревате. Прилагодува во додатоци од 2,5 фунти лесно изберете помеѓу 2,5, 5, 7,5, 10 и 12,5 фунти за сеопфатен тренинг дома. Уживајте во вкупната можност за кревање од 25 килограми со вашиот прилагодлив сет на тежина од гира. Селекторот на тежина со лесно прилагодување брзо ја менува вашата вредност на тежината со овој интуитивен дизајн за избор на тежина. Модел # : WSAW2520.

Детални спецификации

Додатоци на производи