• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „експлозија“ на платно од Крег Снодграс, бел мат, рамка од дрво

Трговска марка ликовна уметност „експлозија“ на платно од Крег Снодграс, бел мат, рамка од дрво

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Blast-Off“ Canvas Art by Craig Snodgrass, White Matte, Wood Frame : Artist : Craig Snodgrass. Тема : Графичка илустрација. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има робот и зборовите „експлозија“ насликани над портрет на жена. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Детални спецификации

Додатоци на производи