• Свеж
Замената Реф Валанс е компатибилен со 2011 година- Хјундаи Елантра предниот спојлер текстуриран

Замената Реф Валанс е компатибилен со 2011 година- Хјундаи Елантра предниот спојлер текстуриран

DEN 1137.60

Од стока
Во магацинот

PRODUCT SPECIFICSFit : Direct Fit Quantity Sold : Sold individually Color/Finish : Textured Material : Plastic Type : Spoiler Vehicle Body Type : Sedan Replaces OE Number : 865913 X000 Replaces Partslink Number : HY1093103 Interchange Part Numer : 865913 X000, HY1093103 Warranty : 1-year unlimited-mileage warranty VALANCEA missing or damaged valance can make your автомобил помалку аеродинамичен и го уништува неговиот целосен изглед. Ако барате фабрика, погледнете во голема вредност, изберете валанс за следната работа за поправка. Валентите нудат лесна инсталација и совршено вклопување-сите по цена што е далеку помалку од оригиналната опрема. Феации и придобивки : Лесно се инсталира како директна замена за вашата оригинална валенција. Изменети до фабрички спецификации за инсталација без проблеми, гарантирано.ИГО -Калитет финиш за завршна облога Тоа е директен натпревар за вашата фабричка валенција. Веќе да го вратите вашето возило на нова состојба.Леан процесот на производство ги задржува трошоците намалени и квалитетни високи. Една година Неограничена гаранција за километража-Валент доаѓа со едногодишна неограничена гаранција за километража за мир на умот. : GL, GLS, L, ограничен) го заменува бројот на OE : 865913 X000. Го заменува бројот на делови : HY1093103. Броеви на размени : 865913x000, HY1093103. Одговара Изберете : 2012-2013 Hyundai Elantra GLS/Limited 2011 Hyundai Elantra Touring GLS/Limited и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи