• Свеж
Трговска марка ликовна уметност на оган платно wallидна уметност од Ариан Мошајди

Трговска марка ликовна уметност на оган платно wallидна уметност од Ариан Мошајди

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини Оваа подготвена за виси, галерија завиткано уметничко парче има фотографија од поглед или дрво со жолти лисја и сино небо. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Детални спецификации

Додатоци на производи