• Свеж
Зона за чистење на жени од Ландау модерно прилагодено вклопување во збирки отпорни на џебови Повлечете го карго -чистачот, стил 83223

Зона за чистење на жени од Ландау модерно прилагодено вклопување во збирки отпорни на џебови Повлечете го

DEN 396.32

Од стока
Во магацинот

Одличен пар панталони за чистење на товар, како овие, можат да ве видат преку кој било напорен ден. Одликувајќи се со трајна измислица, обајцата се одобрени од индустриско миење и лесни на вашиот паричник! Современите вклопувања се вклопуваат е и ласкаво и функционално. Тие имаат пар пространи, аголни џебови на колкот, плус два карго џебови и задниот џеб за да обезбедат доволно простор за сите ваши медицински додатоци. 65% полиестер/35% памук модерно прилагодено вклопување : прилагодено да ја ласкаат вашата форма без да го ограничите движењето. Нашата ткаенина за удобно истегнување додава дополнителна флексибилност за леснотија на движење . Класично и удобно работно носење : модерно, цврсто и удобно нашите панталони со права нозе се карактеризираат со влечење и еластична половината со странични отвори за леснотија на движење. Оним : Редовно : 31 1/2 "PETITE 29" Висок : 33 1/2 ". Дишејќи и издржлива ткаенина : ткаенината на топон е направена за дишење, трајност и лесна нега. 65% поли/35% памучен материјал има живописни бои кои Последно подолго и може да издржи комерцијално перење алишта потребно за премиум медицински униформи . Лесно за грижа : Овој чистач за чистење е лесен за грижа! Машинско миење со слични бои, не бели, не се сува суво на ниско и ладно железо доколку е потребно. 5 џебови ако е потребно. 5 џебови. За максимална функционалност : 2 странични влезни џебови на колкот, 2 преден карго и 1 задниот џеб за чување на сите ваши најважни работи . Scrubzone од Landau - направено подобро : Ние сме експерти во индустријата со над 50 години искуство со обезбедување висококвалитетни и издржливи медицински униформи На кои им веруваат генерациите на здравствени работници.

Детални спецификации

Додатоци на производи