• Свеж
2-џеб, класично опуштено вклопување за исмејување на обвивката Топ 70224

2-џеб, класично опуштено вклопување за исмејување на обвивката Топ 70224

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Издржливост и вредност, победничка комбинација. Scrubzone Landau Scrubs се изградени толку тешки што ги поминуваат стандардите за комерцијални алишта за издржливост. Нашата класична вклопување е дарежлива со обилна просторија за леснотија на движење. Овој врзан за завиткување на вратот V вратот со ракави со поставени ракави има две големи, врвни џебови за лепенка за сите ваши медицински додатоци. Две контурирање на пикадо. Скриена лента за додатоци во десниот џеб. Странични отвори. 65% полиестер/35% памучна средна должина : 26 3/8 ". Класично опуштено вклопување : великодушно исечено за да се обезбеди оптимална удобност и леснотија на движење . Класично и удобно носење на работа : Нашето чистење на женски лаптиви за обвивка е пресврт на а Класичен чистач на вратот V-вратот. Овој медицински чистач има кратки ракави на ракави и странични отвори за удобност и лесни во моментот. Средна должина : 26 ". Издржлива и издржлива ткаенина : Ткаенината за топон е направена за дишење, издржливост и лесна нега . 65% полиестер/35% памучен материјал има живописни бои кои траат подолго и можат да издржат комерцијално перење алишта потребни за премиум медицински униформи . Лесна нега : Овој врвен врв е лесен за грижа! Машинско миење со слични бои, не бели, не се сува суво на ниско и ладно железо ако е потребно . Лесно чистење на складирање Врв : 2 големи џебови за лепенка со врвови, џеб од 1 мобилен телефон и скриена лента за додатоци во десниот џеб . чистење Зона од Ландау - Направено подобро : Ние сме експерти во индустријата со над 50 години искуство со обезбедување висококвалитетни и издржливи медицински униформи на кои им се верува генерации на здравствени работници.

Детални спецификации

Додатоци на производи