• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Дизајн на птици 3“ платно уметност од Мишел Кембел

Трговска марка ликовна уметност „Дизајн на птици 3“ платно уметност од Мишел Кембел

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Мишел Кембелсбјект : животни Стил : Модерно одење на ридот, пукање, шуми, шуми, полиња, природа, диви животни, птици, дрвја, пејзажи, планини, тишина на ноќта, слушање на природата, дивина, бурно небо, сончеви климатски услови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мојата работа е под влијание на поврзување со дивината на селата и истражување на заборавените места пеш. Ја искористувам секоја можност да шетам и да се искачувам по ридовите со моите кучиња и секогаш се враќам инспириран да го насликам присуството што се наоѓа во природата “. Мишел има длабока loveубов кон природата и селата; Одење на ридот, пукање, шуми, шуми, полиња, природа, животински свет, птици, дрвја, пејзажи, планини, тишина на ноќта, слушање на природата, пустина, бурно небо, сончеви клими. - Сина и портокалова птица во центарот на рамката.

Детални спецификации

Додатоци на производи