• Свеж
Глутен без житни житни житни култури

Глутен без житни житни житни култури

DEN 59.84

Од стока
Во магацинот

Ванс житни култури Cinn Hvn 6/111oz житни култури, без глутен, небесен цимет. Пет житни житни култури со вистинска цимет. 12 g цели зрна. Добар извор на влакна. Сертифициран без глутен. Целосна порција на цели зрна. Млечни производи и бесплатно. Без пченка. Нема вештачки вкусови или бои. Бесплатно холестерол. 0 g транс маснотии. Нема сируп од пченка со висока фруктоза. Нема вештачки вкусови или бои. Проектот што не е ГМО, потврден. 100% цело зрно : 17 g или повеќе по порција. 100% од житото е цело зрно. Почитувани пријатели, знаеме дека се грижите за храната што јадете што вие и вашето семејство јадете. Ние правиме алатка скоро 50 години, наша мисија е да ги собереме едноставните негување состојки на начин што ја прави нашата храна вкусно неодолива. Прво ги третиравме луѓето на нашите здрави се среќава со прекрасно комбо во нашиот оригинален ресторан Редондо Бич во 1968 година. И никогаш не сме погледнале назад! Затоа, бидете сигурни дека секогаш кога имате храна на Ван. Имате здрав избор кој исто така има вкус прекрасен! - комбиња. Здравјето се среќава со прекрасно со забраната за бесплатно семејство, вклучувајќи ги и нашите закуски. Житни култури и вафли. Посета за повеќе! Имате прашање или коментар? Јавете ни се на 1-855-258-5685. Фејсбук. Инстаграм. Посетете нè на : и придружете се на заедницата на комбето. Ве молам рециклирајте.

Детални спецификации

Додатоци на производи