• Свеж
Zebco Quantum Fin-Nor Marquesa Lever Drag 2-брзински ролна

Zebco Quantum Fin-Nor Marquesa Lever Drag 2-брзински ролна

DEN 255.84

Од стока
Во магацинот

Маркеса е прецизно-граничен од 6061-T6 алуминиум, и има еден од најсилните системи за влечење што некогаш е ставен во ролна-всушност, всушност, отколку многу "меѓународни типови" ролни што се многу поголеми и потешки. Маркеса 2 -Прид моделите имаат брзо враќање од 6,1 : 1 и моќно враќање на 3,1 : 1 за уште поголема разноврсност и контрола. Маркиите се совршени ролни за риболов на турнири или стенд-ап риболов со понови, посилни линии и техники на риболов. Маркеса е голема моќност на риби во многу рафиниран пакет. (Моно) : 440 yds./30 lbs. 50 " / 27 " ZEBCO / Quantum Fin-Nor Marquesa Lever Drag 2-брзински ролна.

Детални спецификации

Додатоци на производи