• Свеж
Grip-Rite PrimeGuard Plus # 2- in. Бело дрво до дрво за завртки за палуба 1lb

Grip-Rite PrimeGuard Plus 2- in. Бело дрво до дрво за завртки за палуба 1lb

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Надворешните завртки за струјни обврзници плус се користат за надворешни проекти како палуби или огради и се користат во апликации од дрво до дрво. Тие можат да се користат за сите надворешни проекти каде е неопходна заштитна обвивка од 'рѓа. Точката од типот 17 ја намалува потребата за претходно дупчење и спречува разделување на дрво. Шест страничен Star Drive обезбедува брз ангажман и поголема контрола на вртежниот момент од другите дизајни на погонот. Количина на Ackage Приближно 87 парчиња. Идеално за сите надворешни апликации за материјали.

Детални спецификации

Додатоци на производи