• Свеж
Дорман 875-212B капаче за завртки-главата од 20

Дорман 875-212B капаче за завртки-главата од 20

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Дорман нуди сеопфатен избор на завртки за скоро секоја автомобилска работа за прицврстување. Голем избор на дијаметри, должини и количини се достапни во различни асортимани и/или комплети. Достапни се мноштво сорти на навој. Проверете ги деталите за производот за да бидете сигурни дека имате вистинска големина и количина за она што ви треба. Различни стилови - достапни во многу стилови на главата, вклучувајќи тркалезна, рамна, тава, овална, бандаж, хексадецимална и starвезда. Различни намени - можат да прицврстат специфични области и компоненти на возило како фабричка опрема или да се користат на друго место што повикува на сличен прицврстувач. Издржлива конструкција - Овие завртки се направени од квалитетни компоненти за да се обезбедат сигурни перформанси и долг животен век. Доверлив квалитет - поддржан од тим на експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век на автомобилско искуство. Достапна поддршка - Секој дел од Дорман е поддржан од тимот за сертифициран тим за техничка поддршка на Дорман АСЕ.

Детални спецификации

Додатоци на производи