• Свеж
Трипл осум Свитсавер Хало вода за вода за будење и водење, бело сјајно, големо

Трипл осум Свитсавер Хало вода за вода за будење и водење, бело сјајно, големо

DEN 95.84

Од стока
Во магацинот

Triple 8 Sweatsaver Halo Water Shgem за будење и водење на вода, бело сјајно (големи), го комбинира стилот и удобноста на класичната скејт -кацига со лагер за ореол, развиена исклучиво за вода. Совршено за будење, водени во вода, внатрешно-цевки и други спортови на вода. Удобноста и абење се гарантираат со супер-комфорниот лагер за вода без смрдеа, изработени од три слоеви на пена, завиткани во кадифен ткаенина што ја фаќа влагата од лицето. Куката и лентата за јамка го прави легторот за ореол, лесен за миење. Трипл осум шлемови за вода со вода од потта се достапни во пет димензии за да одговараат на деца, млади и возрасни. Трипл осум заштеда на пот, заштеда на вода, бела сјајна, голема вода за спортови на вода за деца, млади и возрасни со влијанија што апсорбираат Ева пена за заштита; Идеално за будење, водени во вода, внатрешно-цевки и други спортови на вода. Вклучува без смрдеа, влага за влага, трислојна пена потта за орев вода и прилагодлива лента за брадата со тока од странично ослободување. Надворешната обвивка е обликувана од термопластичен полимер со висока густина ABS; ги исполнува стандардите за безбедност на спортот на водоснабдување со 1385 година. X-Small се вклопува 20.1-20.5 во (51-52 см). Мало вклопување 20,6-21.3 во (52-54 см). Средно се вклопува 21,4-22 во (54-56 см). Големо одговара 22.1-22.9 во (56-58 см). X-large се вклопува 23-24 во (58-61 см). За да одредите соодветна големина, измерете ја главата со мека мерка или жица со мека лента. Ограничена гаранција на производителот 180-дневна.

Детални спецификации

Додатоци на производи