• Свеж
Casamigos Tequila Blanco 750ml

Casamigos Tequila Blanco 750ml

DEN 527.20

Од стока
Во магацинот

Ние ги избираме најдобрите 100% сини Вебер Агавес, одгледувани во богатата црвена глина почва и кул климата на Хајлендс на Јалиско, Мексико. Бавно готвење : Нашите агави пина се печени во традиционалните печки од тули за 72 часа. Ние го сакаме Касамигос на карпите, со ударот и на моменти директно од шишето. Нашата идеја беше да создадеме најдобар вкус, најлесните текили и мезал, кои не мора да бидат покриени со сол или вар. Значи, ние оваа текила е јасна и чиста со навестувања на цитрус, ванила и слатка агава, со долга мазна завршница. 100% сина агава од Мексико80.00 доказ.

Детални спецификации

Додатоци на производи