• Свеж
4- Карат Т.Г.В. Создадени Руби и Карат Т.В. Дијамантски жолт позлатен сребрен сребрен сет на прстен за ангажман на срце, срцеви обетки и ѓердан од капки од срце

4- Карат Т.Г.В. Создадени Руби и Карат Т.В. Дијамантски жолт позлатен сребрен сребрен сет на прстен за ангажман

DEN 3103.84

Од стока
Во магацинот

Направете лична изјава за стил со овој шармантен тангело три-PC сет на прстен за ангажман на срце, срцеви обетки и ѓердан од капки од срце. Создадено во елегантно позлатено сребро, овој симпатичен сет е украсен со примамливи осум срцев удар, креирано рубин скапоцен камен (5 х 5мм) вградени со четири кружни, сет-сет, светлечки дијаманти (G-H, i3) на срцев мотив, додавајќи светла поп на добредојдена боја. Паметна и женствена, овој сет е полиран до брилијантна завршница и слободно се суспендира по должината на кабелскиот ланец од 18 инчи и обетките се обезбедени со затворање на пеперутки. Тоа е убаво и уникатно парче накит за секоја колекција накит. Направено во сребро. Жолт родиум позлатен. 4-3/4 КТ. Т.Г.В. Создаде Руби. 1/10 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I3. Камења поставени од пронг. Вид на ланец : Кабелски ланец. Три-ПЦ сет на прстен за ангажман на срце, срцеви обетки и ѓердан од капки од срце. Ширина на опсег : 1,9 мм. Должина на ланецот : 18 ". Пролетниот прстен затворач. Затворање на пеперутката. Јули јули. Со гарантна картичка, сите завиткани во зачудувачка кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Може да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! Тангело е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајнирање. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Тангело фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Танџело гаранција - Тангело Гаранциите дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи