• Свеж
Невестински сет поставен во 14к бело злато со дијаманти

Невестински сет поставен во 14к бело злато со дијаманти

DEN 3773.60

Од стока
Во магацинот

Вграден прстен за ангажман на гроздобер ореол со појавување на свадбениот бенд. Овој прстен за ангажман е поставен во цврсто 14к бело злато и се монтира со дијаманти (g, i2) камења од страната и 0,5 каратски тркалезен камен. прстенот за ангажман е 0,24 карат. Секој центар на центарот е избран од дипломиран ГИА за да се обезбеди да добиете најдобар квалитет за најдобра цена. Секој центар на центарот ги исполнува спецификациите што гемологот на Twobirch ги утврди обезбедува максимален квалитет за најдобра можна цена. Соодветниот венчален прстен на овој невестински сет е направен во исто време со прстенот за ангажман за да се обезбеди дека е совршен натпревар. Свадбениот прстен е направен во 14 килограми бело злато. Вкупната комбинирана тежина за овој Twobirch невестински сет е 0,74 каратна вкупна тежина. Комплетите за прстен за ангажмани се направени за да се вклопат заедно совршено . прстенот е поставен со 0,74 карати дијаманти со тркалезни камења (G-H, I2-I3). Предметот на сликата е помала отколку што се појавува. Зголемено е да се прикажат детали . Овој прстен е достапен во 10К злато, 14к злато и сребро. Кликнете на Twobirch погоре за да го видите во сите свои варијации.

Детални спецификации

Додатоци на производи