• Свеж
Купер откривач А Т -теренска гума - LT285 75R LRE 10ply Fits: Dodge RAM меморија вагон

Купер откривач А Т -теренска гума - LT285 75R LRE 10ply Fits: Dodge RAM меморија вагон

DEN 3873.76

Од стока
Во магацинот

Достапен е понов модел! - Кликнете овде Оваа гума за Купер може да има право на попуст до попуст до 100 долари кога ќе купите сет од 4. Достапно до 15 јули 2017 година Кликнете овде за повеќе информации за ограничена гаранција за информации. Заштита на абење на шара од 55.000 милји. M+S оценето. Нацртајте бели букви. R-Tech Construction-R-Tech Construction користи неколку дизајнерски карактеристики кои работат на концерт за да обезбедат засилени перформанси на гумите. Променлива густина на најлонска технологија - најлон е стратешки поставен на начин да се спротивстави на рамното забележување за подобрен квалитет на возењето и балансирана, дури и тешка облека за долг живот. R -Tech Trideall - Компјутерската дизајнирана конфигурација на страничниот allид на гумите вклучува продолжен филер за мушка за подобрен одговор на ракување, промена на лентата и способност за свиоци. Иновативен дизајн на патеки со 5 ребра-иновативен дизајн на шари со 5 редови вклучува бројни карактеристики за да се обезбеди одлична стабилност, влечење и облека. Соединение со силициум со силициум - хемиски споен силика и јаглеродно црно соединение овозможува супериорна влажна влечење без да се жртвува облека. Оптимизираната полимерна матрица овозможува соединението да остане излиен на пониски температури, додека придонесува за понизок отпор на тркалање. Широки централни елементи-Широките централни елементи предвидуваат подобрен одговор на воланот и чувство на „поврзано со патот“, додека придонесуваат за зголемена стартна влечење. "Широки? Зачекори? Окружни жлебови - Четири зачекори? Обезбедните жлебови се спротивставуваат на хидропланирањето со поголема брзина и обезбедуваат рабни рабови за зголемена влечење на меки површини. Дизајн на отворено рамо - Отвореното дизајнирање на рамото користи латерални слотови и стратешко засилување за да создаде рабови за каснување за сите -Сезон влечење, подобрена перформанси на влажни прицврстувачи и одлично ракување со снег. Слози со променлива длабочина на длабочина - Sipes со променлива длабочина овозможува зголемено капиларно дејство да ја отстрани водата од пределот на шарите за да ги намали растојанијата на влажното запирање и да обезбеди дополнителен зафат во дожд и снег додека Одржување на стабилноста на елементите. Широк лак лак - Широкиот лак на шара го подобрува ракувањето и придонесува за одличен живот на шара. Оптимизирана големина на елементот на шарите - елементите на шарите се оптимизираат за да промовираат дури и абење и влечење на сите сезони. Компјутерска оптимизирана секвенца на теренот - компјутерски оптимизиран терен Секвенцата го намалува бучавата во врска со гумата поврзана со шарите и помага да се спротивстави на неправилното абење. Технологија без вентилација - користејќи технологија без вентилација во областа на шарите, откривачот КТС покажува јасен, чист, премиум изглед.

Детални спецификации

Додатоци на производи