• Свеж
Флеј кит нож, златен не'рѓосувачки челик

Флеј кит нож, златен не'рѓосувачки челик

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Ножот со кит е неопходен додаток на секое поле за алатки. Комплексот кит нож Харт 3 “е одличен за Spackling, нанесување на соединение за полнење на дрво и скриптирање на сув wallид, пополнување на мали пукнатини и дупки за нокти и остатоци од стружење. Исто така е одлично за влегување во тесни простори и незгодни агли. Ножот има златно сечило од не'рѓосувачки челик со лесна етикета за кора што е полесно да се исчисти и отпорни на 'рѓа. ('Рѓосаното сечило може да го обои кит од дрво како што го ставате.) Како да не беше доволно, оваа лента за ножеви со флексибилно кит. И затоа што се наведнува, ви овозможува да ја отстраните бојата додека го држите ножот под помал агол - сè додека ја намалувате можноста за засилување на површината. Бидејќи подготвувањето просторија за сликање може да трае со часови, ќе ја цениме и удобната рачка за микро-текстурирани. Покрај тоа, ние нудиме голем број други големини на кит нож за избор. И најдобро од сè, тоа е добро направено и треба да трае цел живот. Харт.

Детални спецификации

Додатоци на производи