• Свеж
Империјален скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден сет за накит на смарагд ореол

Империјален скапоцен камен Стерлинг сребрен овален пресек создаден сет за накит на смарагд ореол

DEN 319.84

Од стока
Во магацинот

Изработено во Стерлинг Сребрена оваа шармантна накит поставена за неа, се одликува со приврзок ѓердан, пар обетки од обетки и прстен, секој прикажува овален исечен создаден смарагден центар и блескав круг, создаден бел сафир акценти. Обетките обезбедени со грбот на триење и 18-инчниот ѓердан се прицврстува со затворач на прстенот. Зачудувачка комбинација на зелена смарагд и бел сафир, со сјајно високо полиран сребро, овој 3-парчен накит поставен за жени е сигурно дека ќе се обожава. Димензија на прстенот : 11,00мм x 21.00mm x 7,00мм Димензија на обетки : 16,50мм x 6,50мм x 5,50мм приврзок Димензија : 17,50мм x 9.00мм x 6.00мм Империјал скапоцен камен . Сет на обетки за појавување, ѓердан од приврзоци и прстен. Изработена во сребро, полирана завршница. Овално сечење создаден смарагд од големини 7х5 мм (прстен, приврзок) и 5х3 мм (обетки). Тркалезно создаден акцент на бел сафир. Идеален подарок за жени за Денот на вinesубените, роденден, годишнина, ден на мајки или кој било посебен ден од неа.

Детални спецификации

Додатоци на производи