• Свеж
Raybestos 1212CH980972R, Комплети за замена на сопирачките за избрани возила на Lexus и Toyota

Raybestos 1212CH980972R, Комплети за замена на сопирачките за избрани возила на Lexus и Toyota

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Raybestos R-Line го испорачува она што го очекувавте од најдобрите во Breakes®. Комплетите за сопирачки Raybestos вклучуваат влошки и ротори за вашата специфична апликација за возило. Кога ќе го изберете Raybestos R-Line, може да очекувате сигурен и сигурен систем за сопирање фокусиран на секојдневниот возач. Измазнете го сопирањето : Доживејте поудобен стил на сопирање со влошки за сопирачките кои перничињата од сурово влијание и ги намалуваат вибрациите и притисокот на сопирачките. Потивок сопирање : Подложните влошки и роторите на Raybestos значително ги намалуваат звуците на сопирачките на сопирачките значајно, како резултат на варијацијата на дебелината на роторот и слотовите на подлогата, кои им помагаат на сопирачките да избегаат . Зависно сопирање : Нашите делови од системот за сопирање на сопирачката за замена се развиваат од примероци OE и се прават со G3000 -Калифициран материјал, обезбедувајќи форма, вклопување и функција за сигурно сопирање. Инсталација на DIY : инсталација без проблеми со потребниот хардвер обезбеден во рамките на нашиот сет на роторот и подлогата за сопирачките. Fitment : Lexus ES300 H 2018-2013, Lexus ES350 2018-2013, Toyota Avalon 2018-2013, Toyota Camry 2017-2012.

Детални спецификации

Додатоци на производи