• Свеж
Таблета Ematic EGQ378PN - Android 8. Oreo Go Edition - 1.2Ghz - 16GB - 1 GB RAM меморија - розова

Таблета Ematic EGQ378PN - Android 8. Oreo Go Edition - 1.2Ghz - 16GB - 1 GB RAM меморија - розова

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Таблетот Ematic 7 Quad Core вклучува Android 8.1 (GO Edition), обезбедување на нов визуелен стил, подобрени перформанси и додадени карактеристики. Искористете го максимумот од вашите омилени апликации благодарение на моќниот процесор Quad Core од 1.2 GHz. Со Google Play можете да пристапите над еден милион апликации и игри, како и илјадници филмови и книги и милиони песни, ТВ -емисии и списанија. Неговата забава на вашите прсти! Елегантниот дизајн е оптимизиран за преносливост без да се жртвува еластичност или издржливост. Совршен уред за корисникот On Go. Капацитивниот екран на допир обезбедува дополнително одговорно искуство на корисникот, вклучително и гестови за метеж и мулти допир. Проследувајте музика додека пребарувате на Интернет, или прочитајте ги книгите додека преземате видеа. Со толку многу карактеристики, оваа таблета ќе биде вашиот нов најдобар пријател. Екранот Sharp 7 Inch ви овозможува лесно да напишете е -пошта, да ги прочитате најновите вести или да гледате видеа и филмови. Пакетот вклучува слушалки, ракав за таблети, задната камера од 2 MP. Издржлив и еластичен. Идеално како уред за одење. Моќен процесор од 1,2 GHz Quad-Core. 1 GB инсталирана меморија; 16 GB вкупно складирање. Android 8.1 Oreo Go Edition Os. Внесување на микро SD картичка. Wi-Fi (802.11 b/g/n) и Bluetooth. Вграден звучник и микрофон. Вклучува слушалки, ракав за таблети и адаптер за наизменична струја. Пинк.

Детални спецификации

Додатоци на производи