• Свеж
Подобри домови и градини Porter Loveseat Sleeper троседот со душек со двојна меморија, сива постелнина

Подобри домови и градини Porter Loveseat Sleeper троседот со душек со двојна меморија, сива постелнина

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Без разлика дали ви треба дополнително седење, каучот за мал простор или троседот за спиење за да се сместите гости преку ноќ, подобриот домови и градини Porter Loveseat Sleeper троседот е секогаш совршено одговара. Достапно во сива или морнарица постелнина, овој стилски софа кревет има современ дизајн на задебелен дизајн, блок дрвени стапала и модерно зафатено детали-правејќи го идеален додаток во вашата дневна соба, Ден, домашна канцеларија или гостинска спална соба. Портерот седи две лица удобно од ден благодарение на своите независно затекнати перничиња за седишта со цврста поддршка за долготрајна издржливост. Тогаш софата може брзо да се претвори во кревет со својот кревет со двојна големина за гостите преку ноќ. Душекот со средна фирма на софата е направен со мемориска пена за да помогне да се гарантира одмор на ноќен сон, контурирање на вашето тело од глава до нога и дистрибуирање на тежина рамномерно за помалку фрлање и вртење. Создадете цела дневна соба поставена со додавање на совпаѓање на Портер Футон и Отоман - и уживајте во одличен изглед за вашиот омилен простор! Подобри домови и градини Porter Loveseat Sleeper троседот со душек со меморија од пена, сива постелнина оптимално големина за помал простор за дневна соба, софата за Sleeper Sleeper дава ветување за неспоредлив лесен стил и домашна удобност. Неговиот модерен дизајн од средниот век покажува елегантна силуета, дефинирана патека за оружје, бод-работа на потпирачот за потпирање на грбот и рамка за душек за влечење што се склопува и се расплетува во кинч. Софа креветот доаѓа со средна фирма 3 "мемориска пена душек со големина на близнаци, затворен во мек поли-плетенка и има 90 перничиња за седишта на џебни калеми кои даваат цврста поддршка за темелно опуштено искуство со седење или спиење. Бродови во една кутија и Лесно е да се соберат. Достапно во сина или сива мека ленена тапацир. Пар со појавување на футон и/или отоман (продаден одделно). 1-годишна ограничена гаранција. Софа направена во Виетнам и душек направен во Тајван . Димензии на производот : Софа : 54 "l x 32,5" w x 35,5 "ч. Кревет : 86 "L X 45" W X 35,5 "H. Нето тежина : 119 bs. Софа Ограничување на тежината : 400 lbs. Ограничување на тежината на креветот : 225 lbs. Димензии на испорака : 46,5" L x 30,5 "W x 26" H. Бруто тежина : 150 фунти.

Детални спецификации

Додатоци на производи