• Свеж
Фери-морни растенија живеат растенија за бебиња 1-3in. Snapdragons Snapshot Mix, 6-пакет

Фери-морни растенија живеат растенија за бебиња 1-3in. Snapdragons Snapshot Mix, 6-пакет

DEN 255.84

Од стока
Во магацинот

Snapdragons, како панчињата, напредуваат во ладното време на есен . Снимките беа одгледувани за силни перформанси на пејзажот. Повремено мртвото мамење ќе промовира повеќе цветни. Snapdragons растат најдобро со полно сонце до делумна сенка. Трансплантирајте ги растенијата за панци приближно 6 "-10" освен . Трансплантирајте ги вашите растенија Snapdragon приближно 8 "-12".

Детални спецификации

Додатоци на производи