• Свеж
Притаен Свети nsонс кантарион Арон хиперикум калинум во саксии

Притаен Свети nsонс кантарион Арон хиперикум калинум во саксии

DEN 287.84

Од стока
Во магацинот

Исто така добро за контрола на наклонот и ерозијата, а доста толерантот на суша не може да се испорача во Калифорнија, Вашингтон, Аризона, Хаваи, Орегон Пејзани омилени! Кантарион на Свети Јован, честопати познат како брада на Арон, е една од најпознатите прилагодливи покривки на земјата во трговијата, бидејќи енергично ќе се шири за брзо покривање на ридот или насипот, дури и во услови на сенка. Тој носи едноставни спротивни наредени лисја кои се овални-јабови во форма и долго до 2 "-4 ". Цветовите се раѓаат во групи од 2- 3 и се појавуваат од јули до август Адаптација : Лесно одгледувана во просек, средна, добро исцедена почва во целото сонце за да се раздели сенка. Оптималното време за садење за поголемиот дел од нашиот материјал е во средината до доцна пролет, минувајќи од опасноста од тврд мраз. Нашиот познавач на персоналот ќе ги разгледа вашите проблеми и ќе обезбеди насоки и смена на проблеми, или еднократна замена доколку е потребно. Ако се појават проблеми со вашите растенија во првите 30 дена од приемот, испратете е -пошта или јавете се на нашата канцеларија. Цветовите се состојат од 5 ливчиња што опкружуваат густа гулаб од испакнати жолти stamens кои личат на старомодна четка за бричење. За да се зголеми цвеќињата, дајте ја брадата на Арон исто толку многу Сонце што е можно повеќе. Најзначајната карактеристика на кантарион на Свети Јован е присуството на 3 „широко светло жолти цвеќиња. Лето и многу рана есен се исто така погодни, сè додека вашето растение е поставено во оптимални услови и прима соодветна вода за време на потопло, фен периоди на летото. Ова лесно може да предизвика оштетување, зашеметување или неуспехот да напредува. Клиентот ја презема одговорноста за цената на испорака на замена. Морфологија : Столониферозен зимзелен приземје кој расте на висина од 12 "и ширина од 24 ".Прекрасно брзо притаен приземје, сончево, среќно жолто цвеќиња зона 6-10, повеќегодишно, сака целосно сонце за да се раздели сенка. Листовите се богати зелени во боја во текот на летото, но светло жолти во сенка. Доцна есен и зима се многу ризични во повеќето области, бидејќи нашиот растителен материјал испорачува од пријатни оранжерии и ќе се борат со прилагодување на многу ладна или замрзната почва или нагли промени во температурата. Ова им овозможува на вашите растенија најдолгата можна сезона на растење. Кога се сомневате во соодветно време на садење или зона компатибилни растенија за вашата област, посетете се до вашата локална канцеларија за земјоделско продолжување.

Детални спецификации

Додатоци на производи