• Свеж
Mototec Cali 36V Електричен џеб велосипед мини моторцикл бел

Mototec Cali 36V Електричен џеб велосипед мини моторцикл бел

DEN 5584.00

Од стока
Во магацинот

Електричен џеб велосипед Mototec California 36 V е крајно возење со деца! Одлично за забава и забавно паркирање, крстарење околу конуси и брзина низ патеки со леснотија. Доаѓа стандард со сопирачки на предните и задните дискови и големите пневматски улични гуми од 11 инчи. Оваа џебна ракета обезбедува подолго време на возење од конкуренцијата со три големи батерии од 12 V, клучен почеток и мерач на батерија. Прво безбедност - Секогаш носете ја шлемот и целата опрема за безбедност и набудувајте ги безбедносните правила за возење !!! Mototec Cali 36 V Електричен џеб велосипед, бел : Мотор : 36 волти 500 вати. Батерија : Три 12 V (вкупно 36 V). Најголема брзина : 20 км на час (зависна од тежината). Големина на џебниот велосипед : 40 "L, 20" W, 21 "H. Тежина на џеб велосипед : 74 bs. Висина на седиштето : 18". Препорачана возраст : 13+. Тежина на Макс возач : 150 фунти. Рамка : челик. Гуми : 90/65-6.5 Пневматски (11 "). Сопирачки : 1 диск предниот дел, 1 диск заден. Рамка : испрскана. Гасне : променлива пресврт. Седиште : Подложен (единечен возач). Рачки на ленти : Агол прилагодлив, не висина. Мерач на батерија : Да. Клуч : Да. Време на полнење : 4-6 часа. Полначот Вклучен : Да. Потребно е склопување : Да. Големина на кутијата : 40 "x 14" x 25 ". Тежина на кутијата : 82 фунти. Декорација на производи и спецификации што се предмет на промена без најава.

Детални спецификации

Додатоци на производи