• Свеж
-P 2.4GHz 4WD Scale Rock Crawler Off-Road Buggy возило RC автомобил камион

-P 2.4GHz 4WD Scale Rock Crawler Off-Road Buggy возило RC автомобил камион

DEN 1279.84

Од стока
Во магацинот

Автомобилот Rock Crawler RC е долг околу 270мм, широк 160мм и висок 130мм. Произведено од играчки за брзина, управувана со батерии (полнење), целосна функција за управување (одете напред и наназад, свртете лево и десно), прилагодливо усогласување на предното тркало, погон на 4 тркала, способен да се справи со разни терени и пречки со леснотија! Карактеристики : Висока јачина на шок . Силен капацитет за искачување и долготрајна моќ . шок-изолирани гумени тркала и стабилни амортизери за шок . Преголемите гуми ви овозможуваат бесконечно да уживате во лудо надвор од патот. Со висококвалитетни суровини, потрајни несреќи. Супер-силна анти-колукција на струја е дизајн за да помогне во заштитата на ползавецот. 2,4 GHz Фреквенција, ниска потрошувачка на енергија, двонасочен пренос, силен анти-мешање . 4 возење со тркала и двојни моќни мотори му овозможуваат да направи зашеметување трик, да ви даде вистинско искуство. Зачудувачки теренско возило за внатрешна и надворешна употреба, како што се во песок, мали карпи и друго солидно земјиште. Одлично е да се искачите над предметите во затворен/отворен, да трчате на мазен, нерамномерен или груб терен како земја, трева земја, песочно земјиште и карпи . Про-2.4 GHz Систем за радио контрола за непрекинато, возење без мешање, тркачки повеќе автомобили во исто време . Пакет за подароци за бренд. Спецификации : Име на моделот : HB -P1801 Боја : Црвени контролни канали : 2 канали Систем за погон на возење : Материјал за погон на 4 тркала : ABS Scale : 1/18 Брзина : околу 25 км/ч Време на полнење : Околу 5 - 6 часа Време на играње : Околу 20 мин. Контролно растојание : Околу 60м батерија за автомобили : 4,8 V 700m Ah Ni-CD батерија (вклучена) Големина на батеријата : 55 * 47 * 13mm Контролер Батерија : 3 * 1.5 V AA батерија (не е вклучена) Функции : Свртете лево, свртете десно, напред, назад, искачување Погодна возраст : Над 8 да, стариот материјал за гума : гума меѓуоскино растојание : 190мм Дијаметар на тркалото : 70мм Ширина на тркалото : 27мм Клиренс на земја : 60мм Име на артикал : 10,5 x 6,2 x 5.1inch (Вештачки мерења грешка дозволена) Тежина на артикалот : 452 G Големина на пакетот : 12,8 * 9.1 * 7.1in Тежината Играчка и не е соодветна за деца под 8 години. Внимателно прочитајте ја упатството пред секоја употреба, ако сте почетник, препорачливо е да му помогнете од искусен возрасен човек. ВНИМАНИЕ ЗА БАТЕРИЈАТА : Не преполнете или батерии преку преполнување. Не го ставајте покрај состојбата на висока температура. Не го фрлајте во оган. Не го фрлајте во вода.

Детални спецификации

Додатоци на производи