• Свеж
Ekena Millwork 12 W 10'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Fluted Column W Стандарден капитал и стандардна база

Ekena Millwork 12 W 10'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Fluted Column W Стандарден капитал и стандардна

DEN 419.20

Од стока
Во магацинот

Квадратната колона, безвременски стил сега е достапен во проширен мобилен ПВЦ за брзо, лесно склопување и практично без одржување! Класичните колони за занаетчиски серии не се склони кон иста штета на животната средина како вистинското дрво, како што е разделување или пукање. Нивните зглобови за заклучување Е-З нема да се одвојат заради непропорционалните промени во димензиите на панелот. Кога се применуваат две палта на акрилна латекс боја, класичните колони за занаетчиски серии ќе испорачуваат години на услуга, како што вети нивната ограничена гаранција за живот против гниење, корозија и оштетување на влагата. CAP & BASE : 12 5/8 "Ширина направена од проширена клеточна ПВЦ. Подготвени за вашиот премиер и боја. Практично перформанси без одржување. E-Z За заклучување на зглобот ја прави инсталацијата ветре. Собрани околу структурна поддршка. Доаѓа со ограничена гаранција за живот .

Детални спецификации

Додатоци на производи