• Свеж
8 8 'Ендура-алуминиум во стилот на Велингтон, квадратна вратило, не-прилагодена, текстурирана црна завршница W Capital & Base

8 8 'Ендура-алуминиум во стилот на Велингтон, квадратна вратило, не-прилагодена, текстурирана црна завршница

DEN 4575.84

Од стока
Во магацинот

Колоните на ендора-алуминиум се солиден избор за потребите за подобрување на вашиот дом. Издржливи и убави, овие колони додаваат неверојатна вредност во вашиот дом. Покрај тоа, тие се практично без одржување, лесни за инсталирање и имаат можност за можности за носење на оптоварување, сите по дел од цената на традиционалните колони. Може да завиткаат 6 "тркалезни натписи или 5-1/2" квадратни објавувања. Може да се исече на точна висина. Капацитет за лежиште од 20,000 фунти . практично без одржување со траен финиш на палто во прав. Совршен за станбени и комерцијални апликации. Одличен избор за употреба на реновирање и нови градежни проекти.

Детални спецификации

Додатоци на производи