• Свеж
Чорапи на Трамполин на горниот дел од маки на макхрус - црвени за деца: Возраст до години

Чорапи на Трамполин на горниот дел од маки на макхрус - црвени за деца: Возраст до години

DEN 239.84

Од стока
Во магацинот

Останете на нозе со овие чорапи со горниот отскокнување на глуждот на глуждот. Без разлика дали тоа е навлегување на брануваа, работа надвор или само одење, рамнотежата во нашиот живот е исклучително важно. Ние го губиме во повеќе наврати кога се лизгаме за време на вежбање, скокање на брануваа или едноставно шетајќи боси околу нашиот дом. Чорапите на глуждот на горниот отскок на Machrus за деца се одликуваат со не-лизгање, површински силиконски печат, што обезбедува безбедност и безбедност при проследување на мазни површини. Спречувајќи ги падовите и лизгањата, чорапите против лизгање се меки, пријатни и удобни. Тие се направени со природен памук што може да дише и влажноста. Унисексот, чорапите без латекс се вклопуваат безбедно на сите возрасти на деца и доаѓаат во 3 различни големини и 2 различни бои. Ајде да излеземе и да играме! Зафат за отпорност на безбедност на лизгање : Одликувајќи се со логото на горниот отскок на Махрус во силиконски не-лизгачки материјал. Логото на силициум-гел се дистрибуира низ целата ширина на дното на детските чорапи за палење за поголема влечење, апсорпција на шок, амортизирање и стабилност . Премиум памук за дишење : Влаганост, абсорбента на пот, природна памучна ткаенина ги држи нозете суви и здрави. Чорапите се направени од 72% природен памук, 23% најлон и 4% спандекс. Чорапите за скокање се машини што се перат и се супер удобни за секојдневно носење . Мулти цели Употреба : Иако е наменета за скокање со брануваа, чорапите за глуждот за деца се исто така идеални за други спортски активности како што се гимнастика, студио за танцување, јога, пилатес, барет, балет , салата, болнички посети или општа употреба низ куќата . Разновиден и унисекс дизајн : Со помек шиење за подобрување на удобноста, чорапите што не се лизгаат се дизајнирани да соберат широк спектар на големини на чевли за деца. Чорапите со ниско-шоу за деца совршено се вклопуваат на глуждот и се покриени со чевли или патики. Хигиенски и микроби бесплатно : Чорапите за скокање обезбедуваат бариера помеѓу нозете и подот, брануваа и опрема, заштитувајќи ги нозете од несакана нечистотија и микроби.

Детални спецификации

Додатоци на производи