• Свеж
10к Бело злато Сафир и Карат Т.В. Дијамант прстен

10к Бело злато Сафир и Карат Т.В. Дијамант прстен

DEN 14224.00

Од стока
Во магацинот

10 K бело злато сафир и 1/4 Carat T.W. Дијамантски вртливиот прстен, зафатен со оригинален сино сафир и дијаманти. Завршете го вашиот елегантен изглед со овој 10к бело злато прстен. Украсена со камен-центар за сафир центар, и вртење на дијаманти, тоа е модерен завршен допир на вашите облеки. Ширина на детали за прстенот : 9,20 мм. Метал : 10к бело злато. Позлата : Родиум. Заврши : Полиран. Пакување : Бокс. Камени детали од камен : Сафир. Вкупна тежина : 3/4 ct . Централен камен Големина : 6 mm x 4 mm. Облик : круг. Поставување : ПРОНГ. Детали за дијаманти Вкупна тежина : 1/4 ct . оценка на боја : I-J. Јасност : I2-I3. Облик : круг, багета. Поставување : ПРОНГ.

Детални спецификации

Додатоци на производи