• Свеж
Butterball подготвена за услуга мисирка сланина, без глутен, оз

Butterball подготвена за услуга мисирка сланина, без глутен, оз

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Butterball подготвена за готвење мисирка сланина е подготвена да јаде за неколку минути во микробранова печка. Со 60% помалку маснотии и 43% помалку натриум од податоците на УСАА за зготвена свинска сланина, сланина од мисирка од путер е вкусен, без глутен избор за појадок, наредена BLT или вкусна салата. Butterball Turkey Bacon нема msg и нема полнила, па дури и подобро, тоа е само 25 калории по порција. Вклучува еден (1) 12-мл. Пакет на Butterball подготвена за услуга мисирка сланина. 60% помалку маснотии од податоците на УСА за варено свинско сланина. 43% помалку натриум од податоците на USDA за варено свинско сланина. Сланината без глутен мисирка е одличен додаток за секој појадок. Бејтербол мисирка сланина е подготвена да служи и подготвена за секунди. Додадете пролетен вкус на вашите дневни ручеци и вечери со лесни рецепти за пеперутка како сендвич на клубот „Турција“. Butterball е американска хумана сертифицирана и посветена на хуманиот третман и велнес на мисирки од путер.

Детални спецификации

Додатоци на производи