• Свеж
Уникатни поговори за женски цветни вратоврски врат ракав Работа со проток миди фустан

Уникатни поговори за женски цветни вратоврски врат ракав Работа со проток миди фустан

DEN 422.24

Од стока
Во магацинот

Овој фустан е направен од цветна шема за допир на елеганција. Украсено со цветно печатење со средна телесна должина, овој фустан е разноврсен и гламурозен. Совршено за летото и одлично за работа, има вграден половината и разгорена полите со плети создавајќи светло, пловичко чувство. Овој стил е исечен од деликатниот orорџет во ласкава фит и силуета на пламен, додека смислено поставената еластична половината за дефиниран изглед. Целосно наредено, се прицврстува со скриен страничен патент и еластичен заден половината. Лесно е да се облекувате нагоре или надолу, да се носат со станови или потпетици. Повод : канцеларија, работа, бизнис, состанок, коктел, забава, дневно, секојдневно, викенд, датум, секојдневно, итн. Ве молиме проверете ги мерењата за да бидете сигурни дека предметот одговара пред да нарачате. Моделот носи големина XS. (Висина : 5'7.7 ", Градите : 33 1/2 инчи, половината : 24 инчи, должина на рамото : 14 1/2 инчи, тежина : 113,5 фунти) Мерење (во инчи) Меѓународна големина - - Grath на градите Girth girth ширина на рамото Вкупна должина - - 35 7/8 26 3/8 - - 14 5/8 - 39 5/8s 37 3/4 28 3/8 15 1/8 - 40 1/8m - 39 3/4 30 3/8 15 5/8 - 40 3/4 L - - 42 7/8 33 1/2 16 3/ 8 - 40 3/4 XL 46 1/8 36 5/8 17 40 3/4 Мерењето на должината е од рамо до дното. Повеќе стилови, повеќе избори, кликнете овде. Единствени поволни цени за женски цвет врат врат 3/4 ракав Работен проток миди фустан 100% полиестер. Увезени. Вратоврски врат. 3/4 ракав. Одговара и пламен. Фустан со должина на миди. Скриен страничен патент. Машинско миење ладно со слични бои.

Детални спецификации

Додатоци на производи