• Свеж
1800® крајната оригинална маргарита, 1,75L

1800® крајната оригинална маргарита, 1,75L

DEN 343.68

Од стока
Во магацинот

Ultimate Margarita® е направен со премиум текила и екстракт од вар за освежувачки јасен коктел. Светла, курва вар однапред гради сложеност со стара текила и лимонада. Завршува со сочни климентини и кора од вар. Вкусно на карпите или измешано со мраз. Студ, истурете, уживајте. (9,95% ABV - 19,9 Доказ) • Пакувањето има убаво илустрирани слики со свежо овошје и чисти линии - соодветна претстава за квалитетот што лежи во рамките на. 1800® крајната оригинална маргарита, 1,75 L боја : сочна вар. Вкус : Светла, курва вар однапред гради сложеност со стара текила, лимонада. Арома : претежно свеж исцеден вар со лимон од лимон и слатка портокалова . Заврши : сочна климентин и кора од вар.

Детални спецификации

Додатоци на производи